دنیای دوست داشتنی کامپیوتر و موزیک رامین
  
 دانلود نرم افزار ودانستنیهایی از کامپیوتر
 
آرشیو
 
جمعه 3 آذر‌ماه سال 1385
سلا م به برو بچ

بر می گردم                                                                                                                         دیدی برگشتم

 

آموزش نرم افزار اپرا و ناگفته های آن

آموزش Opera 9.0 و بررسی امکانات آن

 

opera بدون شک سریعترین مرورگر اینترنت است و اگر امکانات و امنیت بالای آن را نیز در نظر بگیریم به این نتیجه می رسیم که بدون شک بهترین جایگزین برای Internet Explorer مرورگر اپرا می باشد.

بسیاری از تنظیمات مثل فعال و یا غیر فعال کردن java Script که در IE به سادگی در دسترس نیست ، در اپرا با یک کلید در اختیار کاربر قرار می گیرد.

چگونه اپرا سریع تر از مرورگرهای دیگر عمل می کند :

1: استفاده خودکار از حافظه Cache:

زمانی که یک صفحه اینترنتی را باز می کنید اطلاعات و محتویات آن در حافظه Cache ذخیره می شود و زمانی که برای بار دوم به آن صفحه مراجعه کنید ، opera صفحه مورد نظر را چک می کند و اگر تغییری نکرده باشد آن را کاملا از حافظه کش بارگذاری می کند و همچنین اگر بخشی از آن صفحه تغییر کرده باشد ، فقط قسمت های جدید را بارگذاری کرده و قسمت های قبلی را از حافظه کش بارگذاری می کند. (اگر به سایت های گالری عکس که با Flashطراحی شده اند مراجعه کرده باشید ، متوجه سرعت کند آنها شده اید و دلیل کندی این گونه سایتها این است که هر بار که یک سری عکس load میشود کل سایت به همراه Flash آن بارگذاری می شود.ولی در اپرا فقط عکسها بارگذاری می شود و قسمت های فلشی که در کش وجود دارد از روی هارد (cache) بارگذاری می شود)

2: عدم بارگذاری اجزای غیر ضروری سایتها :

با یک کلید می توانید تعیین کنید که قسمت های غیر ضروری صفحه ، مثل عکس ها و موزیک و جاوا اسکریپت load نشوند. برای این منظور کلید F12 را فشار دهید و(کادری مطابق شکل زیر در اختیارتان قرار می گیرد) تیک گزینه هایی مانند Enable JavaScript را بر دارید.

ناگفته نماند برای جلوگیری از باز شدن Pop up که همان پنجره های تبلیغاتی و مزاحم هستند نیز می توانید از همین گزینه استفاده کنید.

امکانات

1: حذف پیشرفته و مدیریت شده پیشینه ، که شامل - کوکی - کش - history و ... می شود.

برای دستیابی به این قسمت مراحل زیر را دنبال کنید :

منوی tools > Delete private data...

 

(شکل 2)

توجه داشته باشید اگر گزینه آخر تیک خورده باشد تمام صفحاتی که باز است (tab ها ) بسته می شوند.

2: باز گرداندن آخرین صفحاتی که بسته اید

اگر صفحه یا صفحاتی را اشتباها ببندید می توانید تنها با زدن کلیدهای CTRL+Z آن را باز گردانید.همچنین برای دسترسی به لیست آخرین صفحاتی که بسته اید نیز می توانید به قسمت Trash Can مراجعه کنید (مطابق شکل)

 

(شکل 3)

3: پیدا کردن یک عبارت در صفحه جاری

در جلوی نوار آدرس یک نوار دیگر نیز وجود دارد و منوی پایین کشیدنی آن را بزنید و سپس گزینه Find In page Search را انتخاب کنید و سپس در همین کادر عبارتی را که می خواهید پیدا کنید را بنویسید.

(شکل 4)

همان طور که در شکل می بینید عبارت the در هرجای صفحه که قرار داشته مشخص شده است

4: زوم با استفاده از کلید های + و - که در قسمت ماشین حساب صفحه کلید قرار دارد

5: مدیریت حافظه کش

در این قسمت لیست تمام سایتهایی که به آنها مراجعه شده ، به همراه نامی که با آن ذخیره شده اند نمایش داده می شود و برای دسترسی به آن مراحل زیر را دنبال کنید :

Tools > Advanced > cache

6: قسمت View که مثل یک عینک است

با کلیک بر روی این دکمه امکاناتی همچون زوم و تطبیق با عرض صفحه نمایشگر (Fit to width) و ... در دسترس قرار می گیرد.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 11998


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها